Samoobrona i bezpieczeństwo na drodze

Kochani, jak wiecie w piątek 24 marca 2017 roku na sali gimnastycznej ZS CKP w Starym Lubiejewie spotkałyśmy się w kobiecym gronie na szkolenie z samoobrony (uczciwie ostrzegamy: nie warto teraz na nas napadać!!!). Zajęciom, chociaż dotyczącym poważnego zagadnienia, towarzyszyła przednia zabawa. Panowie Policjanci nie dawali nikomu taryfy ulgowej i trzeba było ćwiczyć poznane chwyty na koleżankach 🙂 Nie bójcie się – obyło się bez kontuzji – zresztą pod czujnym okiem trenera nikomu nie mogła stać się krzywda. Wracając do tematu – myślę, że taka wiedza praktyczna przydałaby się każdej kobiecie – dziewczyny żałujcie i bijcie się w pierś za to, że nie zapisałyście się na zajęcia (to moje skromne zdanie jako jednej z uczestniczek szkolenia z samoobrony). Na koniec ćwiczeń dodatkowo zostałyśmy ostrzeżone przed grasującymi „po okolicy” oszustami (oszustwa metodą „na wnuka” lub podszywanie się pod pracownika CBŚ/Policjanta i prośba o pieniądze – UWAGA!!! Policja nigdy nie prosi obywateli o pieniądze).

Następnym punktem spotkania była rozmowa z Panem M. Augustyniakiem z WORD w Ostrołęce na temat bezpieczeństwa poruszania się na drodze – zarówno pieszego, rowerzysty, jak i kierowcy. Pod koniec rozmowy zostałyśmy poddane pisemnemu testowi sprawdzającemu naszą wiedzę i rozlosowano wśród uczestniczek nagrodę, którą stanowił… uwaga, uwaga: ROWER. Szczęśliwcem okazała się Monika Duzdowska (gratulujemy serdecznie).

Ale to nie wszystko. Nasza Radna, Sylwia Michalik (swoją drogą organizatorka i uczestniczka zajęć) zapewniła Paniom dodatkowe atrakcje. Wśród Pań biorących udział w zajęciach rozlosowano nagrody niespodzianki:

* Bon (o wartości 200 zł) do salonu  fryzjersko- kosmetycznego „For You” w Galerii Bursztynowej w Ostrołęce – trafił w ręce Marzeny Zgody
* 2 dania gorące w Tawernie Akropolis (Ostrów Maz.) + produkty spożywcze – wygrała Rudnicka Julia
* 2 poduszki (sponsor: Fabryka Mebli Forte) – Pych Klaudia
* 2 poduszki (sponsor: Fabryka Mebli Forte) – Michalik Alina
* 2 obrazy (sponsor: Fabryka Mebli Forte) – Rudnicka Marzena
* 2 obrazy (sponsor: Fabryka Mebli Forte) – Sulęcka Monika (tak, tak, to ja :D)
* 2 wazony i 2 lampy (sponsor: Fabryka Mebli Forte) – Joanna Ambroziak.
Gratulacje!!!

Dziękujemy wszystkim prowadzącym oraz sponsorom.

Fotorelacja z tego pamiętnego dnia znajduje się w naszej Galerii.

                                                                                                               Autor: Monika Sulęcka

GRATULUJEMY!!!

6 listopada w Ostrowi Mazowieckiej odbył się II Ostrowski Bieg Wolności i Solidarności pamięci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Wzięli  w nim udział dorośli, którzy mieli do pokonania trasę o długości 21,097 km (trasa przebiegała ulicami miasta Ostrów Maz.) oraz młodsi uczestnicy startujący w biegu honorowym na dystansie 600m.

Wśród biegaczy znaleźli się również mieszkańcy naszej wsi. Wszystkim biorącym udział w biegu serdecznie gratulujemy. Jesteśmy z was bardzo dumni. Na szczególne wyróżnienie zasługują dziewczyny, które zmierzyły się z najdłuższą trasą, wytrwale pokonując kilometry i własne zmęczenie.

Zdjęcia z biegu możecie obejrzeć w naszej galerii oraz pod adresem http://www.ostrowmaz.com/aktualnosci/18686 , gdzie można również zapoznać się z wynikami.

14939531_1153057224774074_5571558065215095708_o

NIECODZIENNY JUBILEUSZ

W dniu 15 października 2016r. mieszkanka Starego Lubiejewa, Pani Jadwiga Rudnicka obchodziła jubileusz setnych urodzin.

Radna Gminy Sylwia Michalik wraz z Sołtys Marią Zgodą miło zaskoczyły Szanowną Jubilatkę swoimi odwiedzinami.

Pani Jadwiga to kobieta, która, jak sama twierdzi, wiele w życiu przeszła. Być może dzięki ciężkiej pracy po dziś dzień cieszy się dobrym zdrowiem oraz doskonałą pamięcią. Jaką ma receptę na długowieczność? To musi pozostać tajemnicą.

Serdecznie Pani Jadwidze gratulujemy i życzymy następnych cudownych lat przeżytych w zdrowiu i szczęściu oraz w otoczeniu kochającej rodziny, a także sił i wytrwałości do świętowania kolejnych jubileuszy.

to

Dożynki Gminne 2016

W niedzielę 04 września w Nagoszewce odbyły się dożynki gminne. Wzorem roku ubiegłego i tym razem reprezentanci naszej wsi wystawiali zarówno stół wiejski jak i wieniec dożynkowy wykonany wspólnie ze Szkołą Podstawową. Wieniec w kształcie kielicha z hostią wykonany z ziaren i kłosów zbóż, dół kielicha wieńczy różaniec upieczony z ciasta z tegorocznej mąki.  Nasz stół wiejski już tradycyjnie cieszył się dużym zainteresowaniem przybyłych osób. Przepyszne dania wykonane przez mieszkanki naszej wsi mogły zadowolić nawet najbardziej wybredne podniebienia. Daniem konkursowym był w tym roku kugiel mięsno – warzywny Bogusławy Kesler.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom aktywnie uczestniczącym w przygotowaniu stołu wiejskiego, a w szczególności:

Kesler Bogusława

Michalik Alina i Ryszard

Pągowska Wioletta

Rudniccy Marzena i Artur

Rojek Marta

Skarżyńska Dorota

Sulęcka Monika

Sulęcki Zbigniew, Klepacki Piotr

Zając Krystyna

Zajączkowscy Justyna i Andrzej

Zgoda Marzena

Zgoda Maria

Żabik Justyna

Serdecznie dziękujemy za wykonanie wieńca paniom Hannie Szabłowskiej, Edycie Górskiej oraz innym osobom angażującym się w jego przygotowanie.

Serdeczne podziękowania dla sponsora: Pawilonu handlowego Vigar 

 

 

gminne zawody sportowo – pożarnicze w Jelonkach

w niedzielę 26 czerwca przy upalnej pogodzie, na stadionie w Jelonkach odbyły się gminne zawody jednostek OSP. W tym roku brała w nich udział rekordowa ilość drużyn: 15 męskich i 4 kobiece. Jednostki rywalizowały w dwóch konkurencjach: sztafecie z przeszkodami oraz ćwiczeniu bojowym. Wśród kobiet w klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajęła drużyna OSP  Komorowo, drugie były dziewczyny z OSP Nagoszewka a trzecie z OSP Stare Lubiejewo. Wśród mężczyzn pierwsze miejsce należało do OSP Nagoszewka, drugie OSP Jelonki a trzecie OSP Jasienica.

Szczegółowe wyniki podano na stronie gminy Ostrów Mazowiecka.

http://gminaostrowmaz.home.pl/gmina/index.php/aktualno%C5%9Bci/458-gminne-zawody-sportowo-po%C5%BCarnicze-w-jelonkach.html

https://web.facebook.com/gminaostrowmazowiecka/photos/?tab=album&album_id=997078710389043

GRATULUJEMY WSZYSTKIM JEDNOSTKOM

100 – lecie lubiejewskiej podstawówki

W sobotę, na terenie szkoły podstawowej, odbyła się uroczystość 100 lecia nauczania w Lubiejewie. Przy pięknej pogodzie (która troszeczkę później pokaprysiła) dzieci, pracownicy szkoły, mieszkańcy naszej wsi, absolwenci i zaproszeni goście świętowali tę okrągłą i jakże zacną rocznicę. Na tę okazję została wydana pamiątkowa książka poświęcona naszej podstawówce i jej historii.

Gratulujemy serdecznie i życzymy kolejnych 100 LAT !

fot. Justyna Kesler - Zajączkowska

fot. Justyna Kesler – Zajączkowska

 

ORGANIZATORZY SERDECZNIE DZIĘKUJĄ:

 1. ALPLA – Anton Sotrel
 2. Bank BGŻ BNP PARIBAS S.A.
 3. Bank Spółdzielczy Ostrów Mazowiecka – Barbara Przygoda
 4. Bar Przystanek – Halina Świerdzewska i Małgorzata Ugniewska
 5. Carrefour
 6. Catering – Elżbieta Stepnowska
 7. Elkopol – Jan i Cecylia Elceser
 8. Forte – Maciej Formanowicz
 9. Gmina Ostrów Mazowiecka
 10. Hurtownia art. Spożywczych Teresa Siennicka
 11. Hurtownia Wielobranżowa „KUKWA” Agata Kukwa
 12. INTERCHEMALL ZESPÓŁ MŁYNÓW JELONKI Sp. z o.o.
 13. „Maciejowa Chata” – Małgorzata i Maciej Zachodny
 14. MIMAR – Maria Głębocka
 15. Nadleśnictwo Ostrów Mazowiecka
 16. Piekarnia, ciastkarnia Jadwiga Grodecka
 17. PSS Społem – Adam Rostkowski
 18. Rolstal – Marcin Pawłowski
 19. Schneider – Tomasz Sikora
 20. Starostwo Ostrowskie
 21. Wyrób Wędlin Domowych Zbigniew Skrzecz
 22. Kantor Ostrów Mazowiecka P.H.U. Profit M. Deptuła
 23. Robson – Robert Marczak
 24. PPHU Emma
 25. PHU Caro – Krzysztof Żach
 26. Kwiaciarnia – Jarosław Kuczyński
 27. Kwiaciarnia „My i kwiaty”- Aldona Wasilewicz
 28. Sklep Ogrodniczy „ASTRA” – Mariola i Paweł Brzostek
 29. Mollon Cosmetics

Polska Biega

We wtorek 24 maja, na stadionie koło szkoły rolniczej, nasza szkoła podstawowa, zorganizowała po raz kolejny imprezę biegową w ramach ogólnopolskiej akcji „Polska Biega”. Zawodnicy mieli okazję startować na różnych dystansach, w kilku kategoriach wiekowych. Emocji było co niemiara, młodzi zawodnicy bardzo dzielnie stawili czoła wyzwaniu. Na zakończenie każdy z uczestników został udekorowany pamiątkowym medalem.

Na naszej wsi jest sporo dobrze biegających osób, zachęcamy do brania udziału w tego typu imprezach. Bieganie to zdrowie, a przede wszystkim fantastyczna forma spędzania wspólnie czasu.

Spotkanie z dietetykiem

15 kwietnia w szkole podstawowej odbyło się spotkanie z dietetykiem poświęcone zdrowemu odżywianiu. Każdy z uczestników mógł skorzystać z bezpłatnego pomiaru składu ciała i dowiedzieć się np. ile mamy w sobie mięśni a ile tłuszczu i co przydałoby się zgubić a czego troszkę nabrać. Myślę, że każdy z ciekawością zajrzał do kartki ze swoim wynikiem. Pan Kuczyński w prosty i przystępny sposób tłumaczył zasady prawidłowego żywienia i jego wpływu na naszą sylwetkę i przede wszystkim nasze zdrowie. Na koniec spośród uczestników wykładu została wylosowana jedna osoba, która dostała zaproszenie na bezpłatną wizytę u dietetyka. Było to bardzo ważne i ciekawe spotkanie.

IMG_0034

Bardzo dziękuje pani dyrektor szkoły podstawowej- Małgorzacie Radomskiej za udostępnienie miejsca na spotkanie.

Pokazy rolnicze

W środę 13 kwietnia odbyły się na terenie naszej wsi pokazy sprzętu rolniczego zorganizowane przez Firmę Korbanek. Przybyli goście mieli okazję zapoznać się z najnowszą technologią rolniczą.  Każdy uczestnik mógł osobiście przetestować pracujące maszyny. Organizatorzy bardzo ciekawie opowiadali o pokazywanych sprzętach. Mamy nadzieję, że nie była to ostatnia tego typu impreza na naszej wsi.

Kręgle

W sobotę 9.04  grupa młodzieży z opiekunami miała możliwość sprawdzić swoje celne oko podczas rozgrywek w kręgle. Dla wszystkich był to mile spędzony czas. Dużo śmiechu i fantastyczna zabawa, a także odrobina rywalizacji między zawodnikami sprawiły, że w to popołudnie można było odpocząć od trosk dnia codziennego.

W pierwszej grupie wygrali: Miłosz Żabik oraz Zenon Ruszkowski

W grupie drugiej: Joanna Ambroziak i Artur Rudnicki

Zwycięscy dostali zestawy kosmetyczne od firmy PROMOLLON

Wszyscy uczestnicy dostali upominki ufundowane przez firmę PROMOLLON cosmetics

Aerobik

W czwartek 17.03 odbyły się ostatnie w tym sezonie zajęcia gimnastyczne dla kobiet. Od listopada panie mogły ćwiczyć pod bacznym okiem Izy Cieśluk.

Serdecznie dziękujemy naszej instruktorce za poświęcony czas oraz Dyrektorowi Zespołu Szkół CKR Panu T. Budziszowi za udostępnienie sali.

Powiatowe zawody strażackie

W niedzielę 20 września w Wąsewie odbyły się powiatowe zawody strażackie. Pogoda była idealna, do startu przystąpiło 10 drużyn męskich i 4 jednostki żeńskie. Nasze mieszkanki startujące z OSP Komorowo ( w składzie: Agata Nowacka, Ania Kesler,  Asia Starzak, Ela Grabowska- Safanowska, Justyna Soliwoda, Magda Tułowiecka, Maria Zgoda,  Marlena Dzierzgowska, Monika Sulęcka, Michał Łojek) reprezentujące Gminę Ostrów Mazowiecka zajęły w tych zmaganiach pierwsze miejsce.

IMG_0108

wyniki zostały ogłoszone na stronie- http://www.ostrowmaz.com/aktualnosci/15697?highlight=OSP+Komorowo+najlepsze

więcej zdjęć można obejrzeć na stronie https://picasaweb.google.com/115779914328401774626/XPowiatoweZawodySportowoPozarniczeWasewo20Wrzesnia2015 oraz na str. http://www.kurier-w.pl/strazacy-na-start

Dziewczyny dziękują wszystkim którzy wspierali je podczas treningów oraz licznie przybyłym do Wąsewa kibicom!

Półmaraton Praski

30.VIII nasz mieszkaniec Leszek Zalewski brał udział w Półmaratonie Praskim. W imprezie tej uczestniczyło ponad 7 tys. biegaczy. Dystans 21, o975 km ukończyło ponad 5800 zawodników. Leszek wbiegł na metę 3057.

Oto krótki wywiad z naszym mieszkańcem:

Od kiedy biegasz?

 • Tak na prawdę od zawsze 🙂 a do półmaratonu przygotowywałem się kilka miesięcy

Dlaczego chciałeś przebiec półmaraton?

 • Zawsze marzyłem o maratonie, a półmaraton jest tylko jednym z etapów do realizacji tego celu.

Czy podczas trasy przyszło zwątpienie?

 • Tak, na 18 – 19 km, to był bardzo upalny dzień, biegło się ciężko. Chciałem ukończyć trasę w 2 godziny, przekroczyłem swój limit o 11 sekund ale i tak jestem zadowolony. Atmosfera była fantastyczna.

Serdecznie gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na dalsze sukcesy!

IMG_4953IMG_4984

Dożynki Gminne

W niedzielę 06 września w Nieskórzu odbyły się Dożynki Gminne. W tym roku również Stare Lubiejewo brało czynny udział w imprezie. Nasza wieś przygotowała stoisko kulinarne oraz wieniec dożynkowy przedstawiający żniwiarza koszącego zboże. Wyroby wykonane przez nasze Panie cieszyły się dużym zainteresowaniem, a wieniec, pomimo że nie zdobył głównej nagrody, budził zachwyt przybyłych.

W akcji dożynkowej brało udział wielu mieszkańców. Mamy nadzieję, iż w przyszłym roku zaangażowanie będzie jeszcze większe.

Serdecznie dziękujemy całej ekipie!!!

Aktywny udział w przygotowaniu dożynek brali:

 • Ambroziak Dorota
 • Bednarczyk Honorata
 • Borkowska Edyta
 • Borkowska Barbara
 • Dzierzgowska Maria
 • Fidura Zdzisław
 • Kesler Anna i Jarosław
 • Kesler Bogusława i Franciszek
 • Kesler – Zajączkowska Justyna
 • Kosewska Jadwiga
 • Michalik Alina i Ryszard
 • Michalik Sylwia
 • Olbryś Małgorzata i Marcin
 • Rudnicka Julia, Marzena i Artur
 • Ruszkowska Anna
 • Równy Paweł
 • Skarżyńska Dorota
 • Sulęcka Monika
 • Sulęcka Zofia
 • Zajączkowski Andrzej
 • Zajączkowska Monika
 • Zalewski Leszek
 • Zgoda Maria
 • Zgoda Maria – sołtys
 • Zgoda Marzena
 • Zgoda Paulina
 • Żabik Justyna

DSC_0534DSC_0623DSC_0676

Jeżeli kogoś pominęliśmy serdecznie przepraszamy ale tym bardziej dziękujemy!

Dziękujemy również sponsorom:

 • Bank Spółdzielczy Ostrów Mazowiecka
 • Hurtownia Caro – K. Żach
 • Kwiaciarnia „Grażyna”
 • Maria i Adam Zgoda
 • Sylwia i Sebastian Michalik

Najładniejszy ogród w gminie

Na tegorocznych Gminnych Dożynkach został rozstrzygnięty konkurs na najładniejszy ogród w gminie.

Pierwsze miejsce zajęła posesja Państwa Bronisławy i Marka Skarżyńskich.

11984299_532061480281065_286306277_o11992578_532061456947734_1834349898_n

Serdecznie Gratulujemy!!!

Występ Zespołu Bez Wianka

W niedzielę 12.07. na stadionie odbył się występ przedstawicieli                                  Zespołu Pieśni i Tańca Bez Wianka.  Pani Bożena Jakubczyk – założycielka i kierowniczka zespołu, wspaniale poprowadziła zabawy. Zaprezentowane zostały tańce oraz stroje ludowe: kurpiowski i łowicki. Widzowie mogli popróbować swoich sił w tańcu i śpiewie. To było kolejne już w tym miesiącu ciekawe i miło spędzone popołudnie na naszym Lubiejewie.

IMG_0214SLAJD3 I W WYDARZENIA

Policja dzieciom

11.07. w sobotnie popołudnie, na naszym stadionie, zarówno dzieci jak i dorośli mogli bliżej zapoznać się z pracą policji. Duże zainteresowanie wzbudził pokaz psa policyjnego o imieniu Brawo, którego opiekunem i przewodnikiem jest sierż sztabowy Marcin Cichowski.  Dzieci mogły usiąść za kierownicą wozu policyjnego, przymierzyć m.in. kamizelkę kuloodporną. Poznawały podstawowe zasady ruchu drogowego oraz odpowiadały na pytania. Na wszystkich uczestniczących w zabawie czekały drobne upominki.

Organizatorzy serdecznie dziękują sierż. Marzenie Leszkowskiej, sierż. Łukaszowi Kuliś oraz sierż. sztabowemu Marcinowi Cichowskiemu oraz psu Brawo za pokaz pracy policji i wspaniałą zabawę.

Organizatorzy dziękują Małgorzacie i Marcinowi Olbryś za pomoc w organizacji imprezy.

Organizatorzy dziękują dyr. Panu Tadeuszowi Budziszowi za udostępnienie stadionu.

 

pod opisem w wydarzw wydarzeniachw wydarzeniach 2

wieczory w Starym Lubiejewie – recital Kamili Drząszcz

 

W tym roku, w lipcowe wieczory, na naszym stadionie, odbywać się będą imprezy    kulturalno – rozrywkowe. 04.07.  wszyscy mieszkańcy mogli podziwiać talent wokalny Kamili Drząszcz, która zaprezentowała nam kilka wybranych piosenek. Pomimo panujących upałów publiczność nie zawiodła. Miło było po całym tygodniu pracy posłuchać  pięknej muzyki i głosu młodej artystki. Po występie Pani Ania Serowiecka prowadziła zabawy muzyczne i karaoke dla najmłodszych i tych nieco starszych mieszkańców również.

Organizatorzy serdecznie dziękują Pani Annie Serowickiej, Państwu Małgorzacie i Marcinowi Olbryś oraz Pani Dyr. Małgorzacie Radomskiej za pomoc w organizacji imprezy.

12222135123221354351

zawody osp Jelonki 2015

W niedzielę 28.06.2015 r. w Jelonkach odbyły się gminne zawody sportowo – pożarnicze. Startowało 15 drużyn męskich i 3 drużyny żeńskie. Szczegółowe wyniki podane są na stronie internetowej naszej gminy http://gminaostrowmaz.home.pl/gmina/index.php/aktualnosci/228-gminne-zawody-sportowo-po%C5%BCarnicze.html  Najlepsze drużyny wystartują w tym roku na zawodach powiatowych.

t2t5

t9t6

Dziewczyny z naszej wsi startujące z OSP Komorowo serdecznie dziękują Bankowi Spółdzielczemu w Ostrowi Mazowieckiej za ufundowanie czapeczek i koszulek.

zakończenie roku szkolnego

W piątek 26.06. 2015 r. odbyło się zakończenie roku szkolnego. Wszystkim uczniom gratulujemy osiągnięć i sukcesów oraz życzymy udanych WAKACJII !!!!

wakacje1wakacje2

wakacje3

Dzień Dziecka

W sobotę o6.o6.2015 roku na stadionie w Starym Lubiejewie odbył się Dzień Dziecka. Organizatorami były Panie: Radna Gminy Sylwia Michalik oraz Sołtys Maria Zgoda.

Przy cudownej pogodzie, licznie zgromadzone dzieci, razem z rodzicami i dziadkami, uczestniczyły w przeróżnych zabawach i konkurencjach. Zabawę umilali strażacy z PSP Ostrów Mazowiecka. Kiedy puścili pianę gaśniczą, szaleństwu nie było końca!

W zabawie razem z nami uczestniczyli: Wójt Gminy Pan Waldemar Brzostek, Zastępca Komendanta PSP Pan Leszek Falbowski, Pani Dyrektor Małgorzata Radomska, Ksiądz Stanisław Kućmierowski.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy bezinteresownie pomagali przy tegorocznej imprezie: Beata Bek, Marzena Zgoda, Monika Sulęcka, Magda Tułowiecka,  Piotr Pągowski, Anna i  Jarosław Kesler, Marcin Olbryś,             Kamil Zalewski, Paulina Zgoda.

Dziękujemy również sponsorom: Emila i Michał Starzak, Katarzyna i Mariusz Sikora, Małgorzata i Maciej Zachodny, Agata Kukwa, Sklep 1, Bank BGŻ,                     Bank Pekao SA, Sieć tel. Play

Dziękujemy Panu T. Budziszowi za udostępnienie stadionu.

Mamy nadzieję, że za rok znowu spotkamy się  aby wspólnie z naszymi najmłodszymi świętować ich dzień!

IMG_8742IMG_9397IMG_8427IMG_8534

Święto szkoły

W sobotę 23.05.2015 roku nasza podstawówka obchodziła swoje święto. Pomimo pochmurnej aury, zarówno młodzież jak i rodzice nie zawiedli i stawili się o 9 rano na boisku aby wspólnie uczcić ten dzień. Po części oficjalnej, organizatorzy przygotowali poczęstunek oraz zabawy i konkursy dla dzieci i rodziców. O tym, że był to udany dzień świadczyły roześmiane twarze młodszych jak i starszych mieszkańców naszej wsi.

IMG_6153IMG_6195

polska biega

W piątek 22.05.2015 roku na stadionie odbył się bieg w ramach cyklu Polska Biega. Organizatorem była SP im. M. Konopnickiej w Starym Lubiejewie. Młodzież rywalizowała w kategoriach wiekowych na różnych dystansach. Jako ostatni biegli również seniorzy. Wszystkim uczestnikom gratulujemy kondycji i zapału!!!!!!!!!!

fot. Kamil Zalewski

fot. Kamil Zalewski

zajęcia z pierwszej pomocy

25 kwietnia o godz. 18°° w remizie OSP odbyły się zajęcia z podstaw pierwszej pomocy przeprowadzone przez Pana Jacka Leszczyńskiego z PSP Ostrów Mazowiecka. Przy wykorzystaniu fantomu każdy z uczestników mógł przećwiczyć między innymi uciski klatki piersiowej oraz układanie osoby nieprzytomnej w pozycji bocznej. Były to bardzo ciekawe i pouczające zajęcia.

Serdecznie dziękujemy Panu Jackowi Leszczyńskiemu za poprowadzenie zajęć.

Serdecznie dziękujemy Paniom: Jadwidze Więcław, Magdalenie Tułowieckiej, Marii Zgodzie, Sylwii Michalik, Annie Kesler za posprzątanie remizy oraz Paniom: Marzenie Zgodzie, Katarzynie Sikorze i Krystynie Zając za przygotowanie poczęstunku.

WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

9 kwietnia o godz. 19:10 w remizie OSP odbyło się spotkanie komisji do wyboru najciekawszych zdjęć w wiosennym konkursie fotograficznym.

Komisja w składzie: Dorota Skarżyńska, Magdalena Tułowiecka, Monika Filipek, Helena Ambroziak postanowiła przyznać nagrody:

w kategorii zdjęcia z dawnych lat

I MIEJSCEp. Urszula Pająk– bon o wartości 200 zł do sklepu Vigar

II MIEJSCEp. Kazimierz Kornacki– bon o wartości 100 zł do sklepu Vigar

w kategorii zdjęć współczesnych

I MIEJSCEp. Orych– bon o wartości 200 zł do sklepu Vigar

II MIEJSCEp. Zdzisława Przystańska– bon o wartości 100 zł do sklepu Vigar

GRATULUJEMY WYGRANEJ!

2to 1

KONKURS

31 marca zakończyliśmy przyjmowanie zdjęć do konkursu fotograficznego.

9 kwietnia zbierze się komisja aby wybrać najciekawszą fotografię.

Wyniki zostaną ogłoszone 10 kwietnia (piątek).

OSP

Informujemy, że na naszej wsi zawiązała się żeńska drużyna OSP, której skład z radością został przyjęty przez komendanta OSP pana Łazowskiego. Dziewczyny w składzie: Krystyna Łazowska, Magda Tułowiecka, Maria Zgoda, Joanna Starzak, Marlena Dzierzgowska, Beata Bek, Monika Bek, Anna Kesler pod czujnym okiem Andrzeja Kowalewskiego trenują do tegorocznych gminnych zawodów sportowo – pożarniczych.

to do informacji

AEROBIK

W czwartek 26.03. odbyły się ostatnie zajęcia aerobiku dla kobiet z naszej wsi.   Dziękujemy prowadzącej Izie Cieśluk za poświęcony nam czas, wyciśnięty z nas pot oraz cotygodniowe zakwasy.  Asi Ambroziak, Ani Mieczkowskiej oraz                 Michałowi Baranowi dziękujemy za godne zastępstwo naszej instruktorki podczas jej nieobecności, dyrektorowi ZS CKR w Lubiejewie panu Tadeuszowi Budziszowi za użyczenie sali gimnastycznej.

1 2 3

Wydarzenia

zebranie mieszkańców

13.02.2015 roku o godz. 19 w SP odbyły się wybory na sołtysa połączone z zebraniem mieszkańców. Na 623 osoby uprawnione do głosowania, w zebraniu wzięło udział 48.

Pani Maria Zgoda została jednogłośnie wybrana sołtysem na następne 4 lata.

Zastępcą sołtysa wybrano pana Jarosława Keslera.

Skład rady sołeckiej: Jadwiga Więcław, Krystyna Zając, Jarosław Kesler.