Samoobrona i bezpieczeństwo na drodze

Kochani, jak wiecie w piątek 24 marca 2017 roku na sali gimnastycznej ZS CKP w Starym Lubiejewie spotkałyśmy się w kobiecym gronie na szkolenie z samoobrony (uczciwie ostrzegamy: nie warto teraz na nas napadać!!!). Zajęciom, chociaż dotyczącym poważnego zagadnienia, towarzyszyła przednia zabawa. Panowie Policjanci nie dawali nikomu taryfy ulgowej i trzeba było ćwiczyć poznane chwyty na koleżankach 🙂 Nie bójcie się – obyło się bez kontuzji – zresztą pod czujnym okiem trenera nikomu nie mogła stać się krzywda. Wracając do tematu – myślę, że taka wiedza praktyczna przydałaby się każdej kobiecie – dziewczyny żałujcie i bijcie się w pierś za to, że nie zapisałyście się na zajęcia (to moje skromne zdanie jako jednej z uczestniczek szkolenia z samoobrony). Na koniec ćwiczeń dodatkowo zostałyśmy ostrzeżone przed grasującymi „po okolicy” oszustami (oszustwa metodą „na wnuka” lub podszywanie się pod pracownika CBŚ/Policjanta i prośba o pieniądze – UWAGA!!! Policja nigdy nie prosi obywateli o pieniądze).

Następnym punktem spotkania była rozmowa z Panem M. Augustyniakiem z WORD w Ostrołęce na temat bezpieczeństwa poruszania się na drodze – zarówno pieszego, rowerzysty, jak i kierowcy. Pod koniec rozmowy zostałyśmy poddane pisemnemu testowi sprawdzającemu naszą wiedzę i rozlosowano wśród uczestniczek nagrodę, którą stanowił… uwaga, uwaga: ROWER. Szczęśliwcem okazała się Monika Duzdowska (gratulujemy serdecznie).

Ale to nie wszystko. Nasza Radna, Sylwia Michalik (swoją drogą organizatorka i uczestniczka zajęć) zapewniła Paniom dodatkowe atrakcje. Wśród Pań biorących udział w zajęciach rozlosowano nagrody niespodzianki:

* Bon (o wartości 200 zł) do salonu  fryzjersko- kosmetycznego „For You” w Galerii Bursztynowej w Ostrołęce – trafił w ręce Marzeny Zgody
* 2 dania gorące w Tawernie Akropolis (Ostrów Maz.) + produkty spożywcze – wygrała Rudnicka Julia
* 2 poduszki (sponsor: Fabryka Mebli Forte) – Pych Klaudia
* 2 poduszki (sponsor: Fabryka Mebli Forte) – Michalik Alina
* 2 obrazy (sponsor: Fabryka Mebli Forte) – Rudnicka Marzena
* 2 obrazy (sponsor: Fabryka Mebli Forte) – Sulęcka Monika (tak, tak, to ja :D)
* 2 wazony i 2 lampy (sponsor: Fabryka Mebli Forte) – Joanna Ambroziak.
Gratulacje!!!

Dziękujemy wszystkim prowadzącym oraz sponsorom.

Fotorelacja z tego pamiętnego dnia znajduje się w naszej Galerii.

                                                                                                               Autor: Monika Sulęcka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogloszenia, Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.