KOMUNIKAT

Na terenie Gminy Ostrów Mazowiecka w miejscowościach: Stare Lubiejewo, Komorowo (ulice: Mazowiecka, Piaski, Wodociąg) oraz Podborze (ul. Torowa) stwierdzono występowanie groźnego chwastu BARSZCZU SOSNOWSKIEGO.

http://www.e-biotechnologia.pl/obrazki/barszcz.jpghttp://www.fishing.pl/var/news/storage/images/media/fotki/fauna_i_flora/barszcz_sosnkowskiego/94617-2-pol-PL/barszcz_sosnkowskiego.jpg

ZAGROŻENIE
Barszcz Sosnowskiego jest rośliną silnie zachwaszczającą teren, a dodatkowe włoski na liściach i łodygach wydzielają substancje parzące. Kontakt z tymi roślinami powoduje zapalenia skóry, powstawanie pęcherzy, nie gojące się rany i długo nie znikające blizny oraz zapalenie spojówek.

Jeżeli zauważysz podejrzaną roślinę NIE RUSZAJ, NIE DOTYKAJ – zgłoś do Urzędu Gminy osobiście, pod numerem telefonu:  29 746 86 00, bądź za pośrednictwem poczty e-mail: [email protected], a my przyjedziemy, sprawdzimy i zniszczymy! Gminne służby porządkowe, wyposażone w bezpieczne sprzęty zajmą się systematycznym usuwaniem tego niebezpiecznego chwastu.

Wójt Gminy
Ostrów Mazowiecka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogloszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.