INFORMACJA

Nowe wsparcie finansowe dla rodziców, którzy z powodu swojej sytuacji zawodowej, nie mogą skorzystać z rocznych urlopów rodzicielskich. Od 2016 roku otrzymają 1000 zł miesięcznie przez pełny rok po urodzeniu się dziecka ( a nawet dłużej- w przypadku urodzenia bliźniaków- 65 tygodni, trojaczków- 67 tyg). Pieniądze będą przysługiwały niezależnie od dochodu rodziny.
Mogą skorzystać wszyscy nieubezpieczeni rodzice m.in. studenci, osoby bezrobotne(niezależnie od tego czy są zarejestrowane w UP) , osoby pracujące na umowę o dzieło oraz rodzice opłacający składki na ZUS, którego zasiłek macierzyński byłby niższy niż 1000 zł otrzymają wyrównanie ( dotyczy to zatrudnionych na część etatu, pracujących na umowach zlecenie, jak i przedsiębiorców).
Rolnicy do tej pory po urodzeniu dziecka otrzymywali ok. 3500zł jednorazowego zasiłku macierzyńskiego w tej chwili dostaną 12 tys. zł na rękę w pierwszym roku życia dziecka.
Oznacza to, że od 2016 roku żadna rodzina , której urodzi się dziecko, nie dostanie niższego wsparcia niż 1000 zł miesięcznie.
Wnioski przyjmowane są od 2 stycznia 2016r. w ośrodku pomocy społecznej- pok. nr 12. Zgłaszać się po nie należy w ciągu 3 miesięcy od porodu. Jeśli ten termin minie , pieniądze będą przysługiwały od momentu złożenia wniosku.
Występować mogą wszyscy rodzice, których dzieci urodzą się w 2016r. oraz rodzice dzieci, które przyjdą na świat przed 1 stycznia 2016r. 1000zł miesięcznie będzie można otrzymywać na dziecko do momentu ukończenia przez dziecko pierwszego roku.
Przysługuje rodzicom, opiekunom dziecka, rodzinie zastępczej.

http://psl.pl/nowosci/aktualnosci_spoleczne/kosiniakowe_1000_zl_dla_rodzicow/

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogloszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.